📄
سلسله نشست های معنوی اسرار حج و آداب حضور در محضر کعبه شریف برگزار میشود
۲۴۰۹ بازدید
ارسال شده در اخبار
سلسله نشست های معنوی اسرار حج و آداب حضور در محضر کعبه شریف برگزار میشود

 حجت الاسلام کسمایی، مسئول هماهنگی  برنامه های سلسله نشست های معنوی اسرار حج و آداب حضور در محضر کعبه شریف درباره این همایش پنج روزه گفت:

این نشست ها در راستای آموزش حج ویژه زائران قبل از اعزام  برگزار می شود.
وی درادامه با اشاره به عناوین و سرفصل های دوره های آموزشی ویژه زایران ادامه داد: قبل از اعزام زائرین بوسیله  روحانی کاروان با مناسک، اسرار و آداب حج، مسایل عبادی مثل تصحیح قرائت نماز آموزش داده می شود.
 
وی درادامه با بیان این که این سلسله همایش ها از سال 90 به مدت سه سال است که با عنایت نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت  و سرپرست حجاج ایرانی حضرت حجه الاسلام و المسلمین قاضی عسکر هرساله در مشهد برگزار می شود، تصریح کرد: تعداد شرکت کنندگان در این همایش ها هرساله بستگی به تعداد زایران اعزامی دارد.

حجت الاسلام کسمایی از پیش بینی حضور حداکثری زائرین در سلسله نشست های اسرار حج امسال خبرداد و اظهار داشت: در سال های گذشته استقبال بسیار خوبی از این مراسم صورت گرفته است .

 وی با بیان این که سلسله نشست های اسرار جح امسال از 17 تیر به مدت پنج شب از ساعت 21 در عرصه میدان شهدا برگزار می شود، تصریح کرد: سخنران امسال این برنامه ها حجت الاسلام ماندگاری هستند.
وی با بیان این که پیام این همایش ، رمضان ماه درخواست حج مقبول از خداوند است، رمضان را قدر بدانیم تصریح کرد: قرائت دعای افتتاح، سخنرانی و ذکر توسل به پیشگاه اهل بیت علیهم السلام برنامه های اصلی این مراسم و ، پاسخ به سؤوالات شرعی حجاج توسط روحانیون کاروان ها ، ایستگاه نقاشی برای کودکان با هدف انتقال مفاهیم دینی و آشنایی با محصولات فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری از جمله برنامه های جنبی این همایش خواهدبود.
  
گفتنی است، این همایش را بعثه مقام معظم رهبری با مشارکت مدیریت حج و زیارت خراسان رضوی و سازمان فرهنگی وتفریحی شهرداری مشهد از نیمه دوم ماه مبارک رمضان در عرصه میدان شهدا برگزار می کند.

  • (۰) دیدگاه
  • نام شما
    دیدگاه شما [ضروری]
    ايميل شما
    كد داخل تصویر را وارد نمایید [ضروری]
    (بارگذاری تصویر ديگر)
ارتباط با ما

info@asrar-hajj.ir

051-38487736

ارسال پیام
اشتراک خبرنامه
طراحی سایت و فروشگاه ساز توسط تراشاپ